Rowery szosowe Trek (kolarzówki)

Wyświetlanie 1–15 z 24 wyników

Rowery Szosowe

Każdy z nas niejednokrotnie kibicował przed telewizorem najlepszym kolarzom szosowym, rywalizującym o najwyższe podium w światowych turniejach. Podczas telewizyjnych transmisji
z zawodów, oprócz profesjonalizmu zawodników, zaciętej walki oraz często zapierających dech
w piersiach widoków, uwagę zwraca  jeszcze jedna kwestia – z roku na rok rowery szosowe są coraz bardziej zaawansowane technologicznie.

Sprawdź ofertę naszego sklepu i przekonaj się, że Twój rower szosowy jest właśnie TUTAJ.

Rowery szosowe – co to znaczy?

Rower szosowy to sprzęt dla tych wszystkich, którzy lubią szybką jazdę, długie dystanse i dobrą, utwardzoną, równą nawierzchnię. Ze względu na wąskie koła i twarde, gładkie opony rower szosowy jest przystosowany do jazdy po drodze asfaltowej lub betonie. Rowery szosowe charakteryzują się bardzo lekką konstrukcją, która pozwala na szybką jazdę przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad rowerem.

Rower szosowy – dla wyczynowców i amatorów

Rowery szosowe różnią się parametrami technicznymi. Jeśli zależy Ci na jedźcie sportowo-rekreacyjnej, wybierz taki model roweru, który zapewni Ci komfort jazdy, ale też w razie potrzeby pozwoli na rozwinięcie większej prędkości, bo przecież na tym polega jazda rowerem szosowym – na szybkiej jeździe. Jeśli jednak uprawiasz jazdę wyczynową, szybką i dynamiczną, sprawdź modele rowerów szosowych przeznaczonych specjalnie do tego typu jazdy – takich, które potrafią rozwinąć naprawdę dużą prędkość.

Dlaczego rower szosowy jest szybszy

Szybkość roweru szosowego to zasługa jego aerodynamiki. Zbudowane z lekkiego aluminium, posiadają sztywną ramę bez amortyzacji, cienkie opony o niskim oporze toczenia oraz charakterystyczną kierownicę, tzw. baranka. To wszystko sprawia, że rower szybko się rozpędza. Szybkość jazdy uzależniona jest także od odpowiedniego doboru rozmiaru roweru szosowego – im lepiej dopasowane parametry roweru do naszych wymiarów, tym większy komfort i bezpieczeństwo  jazdy.

Jaki rower szosowy wybrać?

To zależy, jak chcesz jeździć i jak długa ma być trasa przejazdu. Rowery szosowe to przede wszystkim rowery o lekkiej konstrukcji, z ramą aluminiową lub carbonową (włókno węglowe), z odpowiednio zaawansowaną grupą osprzętu. Zanim zdecydujesz, jaki model roweru szosowego wybrać, musisz poznać jego geometrię – rozmiar, dopasowanie do sylwetki, stabilność jazdy oraz określić swoje oczekiwania „szosowe”:

rower aerodynamiczny – dla lubiących wyścigi i rozwijanie naprawdę dużych prędkości;

rower długodystansowy – dla tych, którzy mają dużo czasu na dalekie trasy, również te
o różnorodnej nawierzchni;

rower wszechstronny, czyli lekki rower szosowy – dla miłośników szybkiej jazdy „bez wysiłku”, którzy nie stronią także od różnorakich podjazdów;

rower szutrowy – jak wskazuje jego określenie, dla tych, którzy jazdę po asfalcie zostawiają fanom lekkich szosówek, wybierając drogi bardziej mniej oczywiste, w tym szutrowe;

rower elektryczny – dla tych, którzy oprócz korzystania z możliwości roweru szosowego lubią czasem wesprzeć się na trasie siłą ukrytego w nim silnika elektrycznego i akumulatora.